22.10.21 08:45
HomeEuropean tourWoods, Rory, DJ, Casey with wins on day one at Dell Technologies...

Woods, Rory, DJ, Casey with wins on day one at Dell Technologies Match Play

As expected the favorites won their matches on day at Dell Technologies Match Play

There were no big surprises indeed, but one of the interesting results came from Jim FurykJason Day match where the veteran won 2 up. The 2018 US Ryder Cup captain enjoys good times on tour. He finished second at The Players and with a good result this week he can get an invite for The Masters.

Day one results Dell Technologies Match Play
Tommy Fleetwood defeats Byeong Hun An 3&2 (Group 11)
 
Kyle Stanley defeats Louis Oosthuizen 3&2 (Group 11)
 
Bryson DeChambeau defeats Russell Knox 3&1 (Group 6)
 
Marc Leishman defeats Kiradech Aphibarnrat 2-up (Group 6)
 
Tony Finau defeats Keith Mitchell 2&1 (Group 14)
 
Ian Poulter defeats Kevin Kisner 2-up (Group 14)
 
Brooks Koepka ties Tom Lewis (Group 3)
 
HaoTong Li defeats Alex Noren 5&4 (Group 3)
 
Paul Casey defeats Abraham Ancer 5&3 (Group 10)
 
Charles Howell III defeats Cameron Smith 2&1 (Group 10)
 
Francesco Molinari defeats Satoshi Kodaira 5&4 (Group 7)
 
Thorbjørn Olesen defeats Webb Simpson 2&1 (Group 7)
 
Kevin Na defeats Bubba Watson 1-up (Group 15)
 
Jordan Spieth ties Billy Horschel (Group 15)
 
Justin Rose defeats Emiliano Grillo 2&1 (Group 2)
 
Gary Woodland defeats Eddie Pepperell 2&1 (Group 2)
 
Jim Furyk defeats Jason Day 2-up (Group 12)
 
Henrik Stenson defeats Phil Mickelson 2&1 (Group 12)
 
Lucas Bjerregaard defeats Justin Thomas 3&2 (Group 5)
 
Matt Wallace defeats Keegan Bradley 1-up (Group 5)
 
Tiger Woods defeats Aaron Wise 3&1 (Group 13)
 
Patrick Cantlay ties Brandt Snedeker (Group 13)
 
Rory McIlroy defeats Luke List 5&4 (Group 4)
 
Justin Harding defeats Matthew Fitzpatrick 1-up (Group 4)
 
Xander Schauffele defeats Lee Westwood 1-up (Group 9)
 
Tyrrell Hatton defeats Rafa Cabrera Bello 4&3 (Group 9)
 
Jon Rahm defeats Si Woo Kim 7&5 (Group 8)
 
Matt Kuchar defeats J.B. Holmes 3&1 (Group 8)
 
Andrew Putnam defeats Patrick Reed 3&2 (Group 16)
 
Sergio Garcia defeats Shane Lowry 4&2 (Group 16)
 
Dustin Johnson defeats Chez Reavie 4&3 (Group 1)
 
Branden Grace defeats Hideki Matsuyama 4&3 (Group 1)

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -spot_img
273FansLike
69FollowersFollow
250FollowersFollow
- Advertisment -spot_imgspot_img